poniedziałek, października 01, 2012


"Krótko żyją motyle - wyleciały na chwilę, na wiatr,
lato pachnie upałem, a sad kusi jabłkami jak czart,
dręczą mnie niepokoje,
rozczarowań się boje i łez,
czy przeminiesz jak lato, jak motyle pstrokate,
Ty też." ( z repertuaru Agaty Kryszak )Motylami i przemijaniem oznajmiam,że minęła mi kolejna "wiosna".. Tyle prywaty..
Skąd motyle? Już tłumaczę, będąc na wakacjach trafiliśmy na kołobrzeską "promenadę", tam, gdzie wiadomo, atrakcji bez liku :) Jako, że juz po sezonie, atrakcje głównie nie czynne, jedynie czynna była "motylarnia".. Wielka brezentowa półkula , z małym kampingiem w roli kasy.. Mały widząc co jest grane, powiedział, że chce tam iść.. "O matko co za badziew, ja tu zostaję" powiedziałem, ale szybka kalkulacja kosztów, z której wynikało, że w sumie za parę pln więcej, możemy wejść na tzw. bilet rodzinny.. Hmm.. Pierwsze wrażenie było nieciekawe, ale wkrótce okazało się, że kurcze, można tu sobie pofocić motyle, takie które raczej u nas nie żyją.. Na szczęście posezon w pełni, emeryci niezainteresowani zupełnie, dały to, że byliśmy tam jedynymi oglądającymi.. Powiem tak, było warto.
Teraz by nie było niedomówień, to nie są zdjęcia motyli, tylko zdjęcia przedstawiające motyle, ciężkawe chwilami warunki świetlne , brak statywu, nieodpowiedni obiektyw do tego typu zdjęć powodują, że nie aspiruję tymi zdjęciami kategorii makro itd. Ofcuz nie narzekam, mój zoom dał radę, mogłem się oddalić od motyli na tyle,że byłem poza ich światem, a skubańce zamiast siedzieć nieruchomo to cały czas się ruszają..
----
Tech.
f/5 1/400sec ISO1000 185mm Sigma 70-200/2.8
f/3.2 1/400sec ISO220 170mm Sigma 70-200/2.8

2 komentarze:

Małgoś pisze...

Tomek, najlepszego na tę przemijającą wiosnę. :)
A tak w ogóle: no słowo daje! pierwszy raz widzę motyle na pomarańczy (no i ten pomarańczowy pomarańcz!)! Ale Sigmuśka wymiata, nie ma co! :)
Ps. A co mają robić motyle, jak się nie poruszać? :D To chyba było dobre ćwiczenie na refleks? :D

js pisze...

Zauważyłam ostatnio, że nawet najbardziej denna wystawa czy atrakcja z aparatem w rękach zyskuje na wartości :) Podobają mi się te motyle :)